Giannis Stathotos cistigatorul IDM Bucharest International Bowling Open

Ce-a de a treia ediţie a turneului internaţional de bowling în sistem open din România, IDM Bucharest International Bowling Open, s-a încheiat cu victoria lui Giannis Stathotos.

jucator bowling
Giannis Stathotos

Giannis Stathotos este din Grecia si a obţinut premiul de 2500 de euro.

portret sportiv

Locul secund si premiul de 1500 de euro, a fost adjudecat de către Oleksandr Kondratyev, din Ucraina:

IDM Bucharest International Bowling Open
Oleksandr Kondratyev

În competiţia de anul acesta s-au înscris peste 140 de jucători profesionişti din campionatele europene şi din Statele Unite, numărul acestora fiind mai ridicat faţă de turneul de anul trecut.

idm bowling

Turneul s-a desfășurat în perioada 19-25 noiembrie la Clubul IDM din Bucureşti sub egida World Tenpin Bowling Association (WTBA) şi European Tenpin Bowling Federation (ETBF) și a fost dotat cu premii totale de 20.000 de euro.